Fotografia dronem - Czyli wyższy level fotografii

Fotografia dronem - Czyli wyższy level fotografii

Każdy, kto stał się już właścicielem drona, powinien zapoznać się z kilkoma istotnymi kwestiami, które w znacznym stopniu ułatwią obsługę i sprawią, że ujęcia z powietrza będą naprawdę na oszałamiającym poziomie. Po zapoznaniu się z teorią, jak najbardziej trzeba zacząć praktykować i wdrożyć w życie to, czego się dowiedzieliśmy. Gwarantuje to robienie dobrej jakości zdjęć i filmów. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i do lotu, start.

Na co zwrócić uwagę robiąc zdjęcie dronem?

W trakcie robienia zdjęć z powietrza nie zapominaj o podstawowych zasadach fotografowania. W uchwyceniu odpowiednich kadrów przydadzą się linie podziału (grid). Dzięki włączeniu ich przez aplikację będziesz miał możliwość odnalezienia punktów zaczepiania i szybciej wykadrować te zdjęcia, które Cię interesują.

Który z dostępnych formatów plików będzie najlepszy przy fotografowaniu z drona?

Bardzo dobrą opcją do robienia zdjęć będzie użycie formatu RAW. Format ten zapewni łatwiejszą edycję. W RAW dodatkowo wydobywanie prześwietlonych bądź zacienionych detali zabawa kolorami oraz ekspozycją jest znacznie łatwiejsza niż w formacie JPEG.

Czy warto zwracać uwagę na naświetlenie przy zdjęciach dronem?

Czas naświetlania jest następnym niezwykle ważnym czynnikiem przy wykonywaniu zdjęć z powietrza. Jeżeli pragniesz wyostrzyć swoje zdjęcia i sprawić, ażeby były wyraźniejsze to ustaw krótszy czas naświetlania. Natomiast jeżeli będziesz chciał uzyskać odwrotny efekt, to znaczy artystycznego rozmycia to użyj dłuższego czasu naświetlania oraz wyposaż się w filtry ND.

Co zawsze należy sprawdzić przed wylotem dronem?

W trakcie robienia zdjęć istotnym elementem jest pogoda. Cały czas staraj się sprawdzać prognozy pogody przed planowanym lotem. Jak wiadomo pogoda potrafi być zaskakująca i nawet z niedużej chmury może spaść obfity deszcz, który uniemożliwi Ci start dronem oraz utrzymanie go w powietrzu przez dłuższy czas. Z tej przyczyny zainstaluj sobie aplikację, która pomoże Ci zaplanować lot, a także kontrolować warunki atmosferyczne.

Odpowiednie światło — wpływ na ujęcia z drona

Z pogodą wiąże się jeszcze jeden bardzo istotny aspekt – światło. Przebijające się smugi promieni słonecznych mogą nadać nawet najmniej interesującemu terenowi cudownego charakteru. Z tego względu staraj się planować latanie dronem rano, bądź po południu w trakcie tzw. złotej godziny, gdy słońce zbliża się ku zachodowi bądź wznosi przy wschodzie.

Czy warunki atmosferyczne mają wpływ na zdjęcia dronem?

Należy mieć na uwadze, żeby nagrać dobry film, czy zrobić to jedyne, upragnione zdjęcie z powietrza, na dworze powinny panować dobre warunki. Niestety nie zawsze jest to zależne od nas, a pogoda może szybko się zmienić. Oczywiście. Jednak, monitorując warunki pogodowe, możemy w jakiś sposób przygotować się do lotu i zaplanować go z głową. Zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z używania drona przy bardzo niskich temperaturach, podczas obfitych opadów czy przy silnym wietrze. Nawet najlepsze drony mogą nie dać rady bardzo złym warunkom atmosferycznym.

Informacje
Kategoria: Kultura i sztuka
Dodany przez użytkownika: Monika Grabowska
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Więcej od Monika Grabowska
Fotografia dronem - Czyli wyższy level fotografii
Komentarze: 0
Ocena: brak
Artykuły w kategorii Kultura i sztuka
Poznaj istotę oraz dzieje horrorów!
Komentarze: 0
Ocena: brak
Poznaj metody na zapamiętanie lektury szkolnej!
Komentarze: 0
Ocena: brak
Tagi artykułu
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz