Inwestycje w kryptowaluty - sprawdź czy możesz zostać dochodowym inwestorem

Inwestycje w kryptowaluty - sprawdź czy możesz zostać dochodowym inwestorem

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o inwestowaniu w kryptowaluty. Wbrew pozorom wcale nie jest to prosty proces. Odpowiednie podejmowanie decyzji oraz zarządzanie ryzykiem inwestycyjnym może sprawiać problemy nawet najbardziej doświadczonym graczom. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze kryptowaluty ostatnich czasów oraz informacje, jak zacząć inwestować. Sprawdź, czy to może być coś dla Ciebie.

Czy warto inwestować w Bitcoina?

Ta kryptowaluta jest w tej chwili najpopularniejsza na świecie oraz tytułowana jest królem bądź królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest świetną alternatywą do lokowania swoich pieniędzy, skutecznie wybraniając się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej i zaliczając mocny rozkwit. Dodatkowo zachowania profesjonalnych inwestorów i przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w świadomości ludzi jako ten pierwszy i najwięcej ludzi o nim słyszało, co powoduje, że póki co powinniśmy spodziewać się, że jego kondycja nie osłabnie, a wręcz prognozy analityków są jednogłośnie, co do ogromnych jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

Jak inwestować w kryptowalutę Ethereum?

Nie dosyć, że również zaliczyła doskonałe wyniki w 2020 roku, to według specjalistów jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza niż wyżej wymienionej waluty, aczkolwiek zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas udoskonalany oraz rozbudowywany, co zwiększa wyceny. A dodatkowo duża część nowych projektów jest oparta na technologii, jaką mamy w Ethereum. To wszystko sprawia, że warto rozważyć nabycie tej waluty do swojego portfela.

Kryptowaluta Ripple — co o niej wiemy?

Ta kryptowaluta została wytworzona jako inne rozwiązanie dla tradycyjnych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem olbrzymiej liczby instytucji finansowych, szczególnie banków centralnych, a od niedawna największy bank w Indiach oraz drugi co do potęgi w USA zaczęły stosować technologię RippleBlockchain. Oprócz tego od pewnego czasu wzrasta wsparcie Komisji Europejskiej, która angażuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej poprawia perspektywy tej waluty.

Od czego zacząć inwestowanie w kryptowaluty?

Podstawą, od jakiej należy zacząć to znalezienie dla siebie dobrego portfela do przechowywania zakupionych kryptowalut. Na rynku mamy bardzo szeroką ofertę portfeli, zarówno tych, które działają online, w formie kantoru, jak i portfele mobilne, przypominające pendrive. Te drugie zdaniem wielu osób są bezpieczniejsze, gdyż nie wiąże się z nimi ryzyko ataków hakerskich. 

Kolejny krok to wpłata depozytu na wybrany portfel. Najczęściej wpłata taka odbywa się w walucie fiducjarnej (na przykład złotówki, dolary lub euro). Dopiero w kolejnym kroku kupuje się kryptowalutę za wpłacone środki, poprzez wybór opcji "BUY". Kwestia długości trwania inwestycji i późniejszej sprzedaży to sprawa indywidualna. Zależy to od przyjętej strategii inwestycyjnej. Każda sprzedaż dokonana po kursie wyższym niż zakup, oznacza zarobek dla inwestora.

Informacje
Kategoria: Biznes i finanse
Dodany przez użytkownika: Dariusz Borkowski
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Więcej od Dariusz Borkowski
Artykuły w kategorii Biznes i finanse
Dofinansowanie bez konieczności sprawdzania w BIK
Komentarze: 0
Ocena: 4.00
Tagi artykułu
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz