Brama garażowa – jaki rodzaj jest najlepszy?

Brama garażowa – jaki rodzaj jest najlepszy?

Wiele osób wie jak trudnym wyborem może okazać się dobór idealnej bramy garażowej. Sprawdzasz wszystkie możliwe warianty, a nadal nie wiesz, który jest lepszy? Ten tekst jest więc stworzony wprost dla Ciebie! Zebraliśmy wszystkie najistotniejsze informacje na temat bram i opisaliśmy je w skrócie, aby pomóc Ci wybrać bramę spełniającą Twoje oczekiwania.

Brama garażowa – podstawowe informacje

Bramy garażowe mogą być też w wersji ocieplonej. Chociaż są sporo droższe, to w następnych latach domownicy będą w stanie zauważyć dużą redukcję kosztów energii, ogrzewania oraz ich utrzymania. Są wobec tego doskonałym wyborem dla wszystkich tych osób, jakie cenią sobie konkretne, opłacalne rozwiązania.

Bramy do garażu dostępne są w wielu rozmaitych wzorach oraz barwach. Żeby ich użytkowanie było bezpieczne, należałoby regularnie przeprowadzać wykwalifikowany ich przegląd. Wykwalifikowany serwis uczyni, że brama garażowa będzie służyć przez długi czas.

Brama garażowa – dostępne rodzaje

W większości wypadków kupowane bramy garażowe na rynku to:

  • bramy płytowe, inaczej uchylne, jakie cieszą się niegasnącą popularnością, znakomicie sprawdzą się w przypadku gabarytowych, szerokich podjazdów, albowiem brama otwiera się tak, że jej dolna część wysuwa się na zewnątrz,
  • bramy rozwieralne reprezentują najstarszy ich gatunek; otwierają się na boki, skutkiem tego wymagają dużo większej przestrzeni, na rynku spotyka się je już coraz rzadziej,
  • bramy sekcyjne, tzw. segmentowe, jakie dzielą się na poprzeczne i górne; cechują się świetną szczelnością, dlatego stanowią odpowiedni wybór dla docieplanych garaży, otwierając się, nie potrzebują miejsca przed garażem, w takim razie sprawdzą się w wypadku niewielkich podjazdów i garaży, które bezpośrednio wychodzą na drogę,
  • bramy żaluzjowe, tzw. rolowane występują wraz z napędem elektrycznym, ich użytkowanie jest niezwykle wygodne, zajmują niedużą przestrzeń, a funkcjonują tak samo jak rolety okienne.

To, która brama garażowa będzie właściwa zależy od szerokości podjazdu, powierzchni podwórka oraz dostępności na rynku.

Bramy garażowe – najważniejsze cechy

Jakakolwiek brama do garażu, niezależnie od jej rodzaju, winna cechować się solidnością wykonania, niezawodnością działania, wygodą użytkowania i wysokimi atutami estetycznymi. Warto również zwrócić uwagę na prostotę jej montażu, możliwie łatwy sposób pielęgnacji i konserwacji, a także wykorzystane zabezpieczenia. To bardzo istotne, by bramy garażowe prezentowały właściwą szczelność i odporność termiczną. Sposób ich zamykania oraz otwierania winien być prosty oraz cichy.

Producenci bram mogą pisać jedno, a inna rzecz może być prawdziwa. Zweryfikuj ich informacje i sprawdź, z jakich materiałów wykonana jest brama i czy faktycznie jest tak bezpieczna. Twój samochód i inne rzeczy trzymane w garażu muszą mieć ciągłą ochronę, którą gwarantuje dobra brama garażowa. Sprawdź opinie klientów i wybierz monterów, którzy znają się na swoim fachu. Powodzenia!

Informacje
Kategoria: Dom i ogród
Dodany przez użytkownika: Janusz Krupa
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Więcej od Janusz Krupa
Brama garażowa – jaki rodzaj jest najlepszy?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Artykuły w kategorii Dom i ogród
Ile kosztuje klimatyzator?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Czy utracie ciepła przez okna da się zaradzić?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zalety paneli drewnianych
Komentarze: 0
Ocena: brak
Tagi artykułu
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz